המרכז הרב תחומי ללימודי טראומה

SOMATIC EXPERIENCING - SE - החוויה הסומאטית

SOMATIC EXPERIENCING® (SE®)

בהנחיית ג'ינה רוס

החוויה הסומטית ( (SE™הינה שיטה לטיפול בחרדה, מתח, טראומת הלם וטראומה התפתחותית. זו שיטה פסיכו-ביולוגית לטיפול בסימפטומים של טראומה ומתח כרוניים. השיטה היא פרי עבודתו של ד"ר פיטר א. לוין, ותוצאה של שילוב רב-תחומי הכולל פיסיולוגיה של לחץ, פסיכולוגיה, אתולוגיה, ביולוגיה, מחקרי המח, שיטות ריפוי טבעיות וביו-פיסיקה רפואית. השיטה נמצאת בשימוש קליני מוצלח מעל 45 שנים.

SE:

ü      מבוססת מדעית

ü      נותנת תוצאות בזמן קצר

ü      ניתנת לשימוש גם בנוסף לשיטות טיפול אחרות

ü    הוכחה גם כיעילה ביותר לטיפול בהלם קרב (PTSD) ומציעה כלים לפתרון דפוסים התפתחותיים, חרדה, דכאון ופוביות

דרך שימוש ב-SE ניתן לשחרר הלם טראומטי, המהווה גורם מפתח לשינוי אצל אנשים עם PTSD וכאלו שחוו נזקים של טראומה רגשית והתפתחותית.

SE הינה שיטה עדינה ומלאת חמלה. חוזקה של השיטה היא בפשטותה. השיטה מכירה ומעודדת את יכולתו המולדת של הגוף לרפא את עצמו מטראומה, והיא עושה זאת באיטיות ובקצב של הקליינט. השיטה מוכרת כשיטת טיפול עצמאית ונתן לשלבה בהצלחה עם כל שיטת טיפול אחרת. כמו כן עבודה בשיטת SE מסייעת למטפלים להתחסן נגד שחיקה ושחיקת החמלה.

שיטת  SE מאפשרת להעריך אם המטופל 'תקוע' בתגובת קיפאון, בריחה או לחימה, ומספקת כלים קליניים לפתרון מצבים פיסיולוגים אלו. השיטה מספקת כישורים יעילים, הרלוונטיים עבור מגוון רחב של מקצועות טיפול.

 

למי מיועדת השיטה?

שיטה זו ניתנת ליישום ע"י אנשי מקצוע וע"י הציבור הרחב. בשיטה יכולים להשתמש אנשי מקצוע מתחום הבריאות, בריאות הנפש ומטפלי גוף, העוסקים במקצועות בעלי קוד אתי: רופאים, אחיות, צוותים רפואיים או חינוכיים, קציני בריאות נפש, ועוד.

אודות המנחה

ג'ינה רוס MFTT –MFCC היא המייסדת והנשיאה של שני מרכזים בינלאומיים לריפוי טראומה ITI ישראל ו- ITI ארה"ב. מורה מוסמכת בינלאומית של . SE מומחית בנושא השפעתה של טראומה קולקטיבית בזמני קונפליקט ומלחמה, ומחברת הספרים: "מעבר למערבולת הטראומה": תפקיד התקשורת בריפוי פחד, אימה ואלימות, "ממערבולת הטראומה לריפוי"' וכן סדרה של שבעה ספרים עבור עשרה מגזרים שונים:  מעבר למערבולת הטראומה ואל מערבולת הריפוי". מרצה מבוקשת בנושא טראומה בתחנות רדיו, טלוויזיה וכנסים בינלאומיים, מתמחה בתרפיה בין-תרבותית ודוברת שבע שפות שונות.

קורס החוויה הסומטית SE® -

הקורס  מספק לתלמידים ידע וכישורים הנדרשים לטיפול בטראומה ומתח באופן יעיל ובדרך מגוונת.

שלב  - BEGINNERS  SE - 1  כולל שני קורסים  מתחילים  1ו - 2, בני  5 ימים כל אחד, 4 הדרכות קבוצתיות הנערכות בין שני הקורסים ו- 4 מפגשי טיפול פרטני ע"י מטפלי  SE  מוסמכים (שאינם כלולים במחיר).

בשני קורסים אלו הסטודנטים ילמדו את כל העקרונות והכלים הבסיסיים של השיטה.

תעודת סיום פנימית תוענק למי שימלא את הדרישות הנ"ל.

מי שמעוניין להעמיק בידע, לרכוש מיומנויות נוספות ב SE   ולקבל תעודת מטפל מוסמך (SEP) מהמרכז בארצות הברית, יכול להמשיך ללימודי המשך:

שלב  - 2- INTERMEDIATE  SE: שלושה קורסים בני  4 ימים כל אחד.

שלב -  ADVANCED  3 -  SE: שני קורסים בני 6 ימים כל אחד. 

פרטים נוספים באתר:  www.healingtrauma.org.il

 

מועדי הקורס:

מתחילים 1:  3,4,10,11,12  בפברואר 2019    

מתחילים 2 : מועדים יפורסמו בהמשך

שעות הלימוד: 09:00 – 17:30

הדרכות קבוצתיות: מועדים יפורסמו בהמשך

מקום הלימודים: בית נט"ל, רח' אבן גבירול 10 תל אביב

שכר הלימוד: עבור קורס+ 4 מפגשי הדרכה קבוצתית: 6,050 ₪. (ניתן בחלוקה עד 10 תשלומים)

התשלום עבור מפגשי הטיפול הפרטני יעשה ישירות למטפלים.

לפרטים נוספים לגבי הקורס:

לי-אור גולדמן – 054-4829399 li-or@healingtrauma.org.il

לפרטים והרשמה: לי מורי, נט"ל בטלפון  073-2363363 שלוחה 0


 

טופס רישום  טופס רישום
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים