המרכז הרב תחומי ללימודי טראומה

קורסים חדשים

חדש!! לחיות במיינדפולנס - אמנות החיים בתשומת הלב

בואו ללמוד את היסודות של תורת הנפש הבודהיסטית, תוך בחינת הרלבנטיות לחיי היומיום שלנו, למערכות יחסים, לעבודה ולאהבה.
מדיטציית מיינדפולנס מוכרת כבעלת השפעה מיטיבה על איכות החיים, מצב הרוח, התנהלות מול סטרס ושחיקה וככלל, שהייה בנוכחות מלאה ועשירה יותר בחיים.
הקורס פתוח לקהל הרחב ללא צורך בידע או בניסיון קודם.

חדש! התמודדות עם אבל ואובדן- מתיאוריה לפרקטיקה

הקורס יקנה ידע תיאורטי ומעשי בתחום הטיפול באבל, שכול ואובדן. במסגרת הקורס נסקור את ההתפתחויות התיאורטיות בתחום, מהתיאורטיקנים הקלאסיים ועד הגישות העכשוויות. נדון בהיבטים התפתחותיים ותרבותיים בהתמודדות עם אובדן. נלמד על גישות ומודלים שונים לטיפול באנשים שחוו אובדן, תוך ניסיון ליצור מסגרת התבוננות אינטגרטיבית המעודדת הקשבה לצרכי המטופלים. הקורס ילווה בקריאת מאמרים, דיונים קליניים, תיאורי מקרה וקטעי וידאו.

תרפיה מכוונת "התמקדות" (פוקוסינג) קורס בסיסי, שלב א'

קורס בסיסי בתרפיה מכוונת התמקדות, יקנה ידע תיאורטי ומעשי בתחום הטיפול במצבי חרדה, פחד וטראומה, כולל כלים ישומיים לחדר הטיפולים. הידע הנרכש בקורס מהווה פיתוח מקצועי למטפלים וניתן לשלבו עם גישות טיפוליות אחרות.

תרפייה מכוונת התמקדות קורס מתקדם להסמכה בינלאומית למטפלים

קורס מתקדם זה, מעמיק את יכולת המטפל להיעזר בתחושות הגוף שלו כדי לקדם את תהליך הריפוי של המטופל. בקורס, המטפל מבסס ומעמיק את יכולתו ליצירת מרחב בטוח המאפשר לתחושות הגוף להתגלות ולהיפתח (unfold) בזמן הטיפול לכדי ידע מפורש ובעל משמעות עבור המטופל.

טיפול בנפגעי ונפגעות טראומה מינית וגילוי עריות בהנחיית: ד"ר צביה זליגמן

קורס מבוא לטיפול במבוגרים נפגעי טראומה מינית וגילוי עריות, יקנה ידע תיאורטי ומעשי בתחום הטיפול בטראומה המינית. במסגרת הקורס נסקור חומר תיאורטי בתחום הטראומה המינית וגילוי עריות, יתקיימו דיונים קליניים ויוצגו תיאורי מקרה.

טיפול אינטגרטיבי בילדים נפגעי חרדה וטראומה

מנחה: דינה סנדרוב. בקורס נעסוק במצבי טראומה בילדות וניגע ברבדים השונים של החוויה הטראומטית. נדון במורכבות האבחנה אצל ילדים ומתבגרים, שמטבעם נתונים עדיין לתהליכי הבשלה והתפתחות. נתבונן בשפות טיפוליות שונות, במבט אינטגרטיבי, תוך הקשבה רב ממדית לפגיעה הפוסט טראומטית בילדות.

קורס EMDR - STAGE 1- בהנחיית: ד"ר אודי אורן

עיבוד מחדש והקהיה שיטתית באמצעות תנועות עיניים או גרייה חד-צדדית אחרת, הינה שיטת טיפול אינטגרטיבית שהוכיחה את יעילותה בטיפול במגוון של תלונות נפשיות, הקשורות בין היתר לטראומה וחרדה.
הקורס יקנה ידע וכלים מעשיים שיאפשרו למשתתפים לשלב את שיטת ה-EMDR ועבודתם הקלינית. כולל: הרצאות, סרטי וידאו, הדגמות ופרקטיקום קליני בקבוצות קטנות.

קורס EMDR – STAGE 2 בהנחיית ד"ר אודי אורן

הקורס מאפשר לבוגרי הקורס הראשון להעמיק את הבנותיהם בפרוטוקול הבסיסי ובתיאוריה שעליה מבוססת גישת ה-EMDR. המשתתפים ילמדו טכניקות שיאפשרו להם להתמודד עם מצבים בהם התהליך הטיפולי נתקע, וכן פרוטוקולים לאוכלוסיות ספציפיות.בוגרי הקורס יהיו מסוגלים להשתמש ב-EMDR בטווח רחב יותר של מצבים ומקרים ולשלבו במסגרת עבודה באוריינטציות שונות.

SOMATIC EXPERIENCING - SE - החוויה הסומאטית

מנחה: ג'ינה רוס. SE® (החוויה הסומטית) היא תרפיה פסיכו-פיזיולוגית או תרפיית גוף-נפש המובילה בתחומה לריפוי טראומה ולמניעתה. השיטה משתמשת גם במודעות גופנית ומבוססת מדעית, היא יעילה וקצרת מועד לריפוי פוסט-טראומה ומציעה כלים לפתרון תבניות התפתחותיות, חרדות, דכאון ופוביות. SE® נלמדת ברחבי העולם ומהווה כלי הכרחי למטפלים המעוניינים לגייס את היכולת הפנימית של מטופליהם לויסות ולשחרור.

התערבות טלפונית במצבי מצוקה וחירום

הכשרה והדרכה לארגונים ומוסדות המעוניינים להקים קו מצוקה ו/או להכשיר עובדים למתן מענה טלפוני בשעת חירום
דרונט בניית אתרים