המרכז הרב תחומי ללימודי טראומה

קורסים חדשים

חדש!! מיינדפולנס בשדה הטיפולי בהנחיית ד"ר יובל עודד

מיינדפולנס, או קשיבות, היא תפיסה המתמקדת בקשב לגוף ולנפש האדם, דרך מדיטציה והתבוננות פנימית. תכניות טיפול המבוססות על שילוב של מיינדפולנס וטכניקות מדיטציה, יחד עם כלים מעולם הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, הוכחו במחקרים רבים כיעילים במגוון מצבי חרדה, כאב דיכאון ומועקות. בכל מפגש תהיה התייחסות ליישומי האימון בעבודה הטיפולית הפרטנית.

חדש!! תרפיה מכוונת "התמקדות"

קורס בסיסי בתרפיה מכוונת התמקדות, יקנה ידע תיאורטי ומעשי בתחום הטיפול במצבי חרדה, פחד וטראומה, כולל כלים ישומיים לחדר הטיפולים. הידע הנרכש בקורס מהווה פיתוח מקצועי למטפלים וניתן לשלבו עם גישות טיפוליות אחרות.

טיפול בנפגעי ונפגעות טראומה מינית וגילוי עריות בהנחיית: ד"ר צביה זליגמן

קורס מבוא לטיפול במבוגרים נפגעי טראומה מינית וגילוי עריות, יקנה ידע תיאורטי ומעשי בתחום הטיפול בטראומה המינית. במסגרת הקורס נסקור חומר תיאורטי בתחום הטראומה המינית וגילוי עריות, יתקיימו דיונים קליניים ויוצגו תיאורי מקרה.

טיפול אינטגרטיבי בילדים נפגעי חרדה וטראומה

מנחה: דינה סנדרוב. הקורס יקנה ידע וכלים לאבחון, הערכה וטיפול ממוקד מטרה, בילדים הסובלים ממצבי חרדה וטראומה. הקורס ילווה בקריאת מאמרים, דיון והדרכה על מקרים קליניים.

קורס EMDR - STAGE 1- בהנחיית: ד"ר אודי אורן

עיבוד מחדש והקהיה שיטתית באמצעות תנועות עיניים או גרייה חד-צדדית אחרת, הינה שיטת טיפול אינטגרטיבית שהוכיחה את יעילותה בטיפול במגוון של תלונות נפשיות, הקשורות בין היתר לטראומה וחרדה.
הקורס יקנה ידע וכלים מעשיים שיאפשרו למשתתפים לשלב את שיטת ה-EMDR ועבודתם הקלינית. כולל: הרצאות, סרטי וידאו, הדגמות ופרקטיקום קליני בקבוצות קטנות.

קורס EMDR – STAGE 2 בהנחיית ד"ר אודי אורן

הקורס מאפשר לבוגרי הקורס הראשון להעמיק את הבנותיהם בפרוטוקול הבסיסי ובתיאוריה שעליה מבוססת גישת ה-EMDR. המשתתפים ילמדו טכניקות שיאפשרו להם להתמודד עם מצבים בהם התהליך הטיפולי נתקע, וכן פרוטוקולים לאוכלוסיות ספציפיות.בוגרי הקורס יהיו מסוגלים להשתמש ב-EMDR בטווח רחב יותר של מצבים ומקרים ולשלבו במסגרת עבודה באוריינטציות שונות.

SOMATIC EXPERIENCING - SE - החוויה הסומאטית

מנחה: ג'ינה רוס. SE® (החוויה הסומטית) היא תרפיה פסיכו-פיזיולוגית או תרפיית גוף-נפש המובילה בתחומה לריפוי טראומה ולמניעתה. השיטה משתמשת גם במודעות גופנית ומבוססת מדעית, היא יעילה וקצרת מועד לריפוי פוסט-טראומה ומציעה כלים לפתרון תבניות התפתחותיות, חרדות, דכאון ופוביות. SE® נלמדת ברחבי העולם ומהווה כלי הכרחי למטפלים המעוניינים לגייס את היכולת הפנימית של מטופליהם לויסות ולשחרור.

התערבות טלפונית במצבי מצוקה וחירום

הכשרה והדרכה לארגונים ומוסדות המעוניינים להקים קו מצוקה ו/או להכשיר עובדים למתן מענה טלפוני בשעת חירום

עזרה ראשונה רגשית-החוויה הסומטית (eFAST)

קורס זה מציע עקרונות וכלים חדשים לשחרור מתח ולחץ באופן עצמאי ומיידי, בכל מקום ובכל זמן. בקורס נלמד כיצד לתפעל מחדש את הויסות העצמי הנכון, להרחיב את יכולות ההתמודדות ולהוריד את העוררות הגבוהה בה אנו חיים. השיטה מיועדת ליישום עצמאי ולמתן עזרה ראשונה לסביבה באמצעות כלים פרקטיים וברורים. כלי העזרה הראשונה מאפשרים חיזוק יכולות ההתמודדות ובניית חוסן אישי בזמן שגרה ושחרור מתח ולחץ במצבי משבר או קושי.
דרונט בניית אתרים